Kilka nowinek na temat kontroli dostępu.

Dawno temu chodząc do pracy nie byliśmy tak bezpieczni, jak współcześnie. Nie było kamer, kart dostępu, wszelakich weryfikacji drogą elektroniczną. Teraz technika mocno się rozwija co wykorzystują wszyscy w każdej dziedzinie. Nawet pracodawca w miejscu pracy dąży do tego by jego pracownicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Kontrola dostępu – czy wiesz czym jest ?

Pewną z takich nowinek technicznych jest kontrola dostępu prowadzona przez bramki obrotowe. Jak to działa? Na ogół w trakcie zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z danymi pracownika (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może być wyposażona w jeden z dwóch typów bezpieczeństwa – chip lub kod kreskowy, który reaguje podczas skanowania i wtedy bramki zostają odblokowywane. Powoli kody kreskowe zaprzestają być tak popularne, jak chipy. Z jakiej przyczyny? Ponieważ, gdy wielokrotnie jest przeprowadzana kontrola dostępu przez ów bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje zwyczajnie starty. Aby wydłużyć używalność tego typu kart możemy umieścić je w silikonowych bądź plastikowych pokrowców. Jest to dość słuszna procedura jednakże nie jest niezawodna – kod kreskowy i tak prędzej czy później zostanie przetarty, co zdoła skutkować brakiem dostępu do miejsca zatrudnienia. Zarówno pracownik, jaki jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po utracie tego rodzaju kodu raczej nie pozostanie przepuszczony poprzez bramki obrotowe. Dzieje się to z tej przyczyny, iż kontrola dostępu jest kompletnie zautomatyzowana oraz jedynie sporadycznie zdołamy spotkać jeszcze dodatkowo ochroniarza.

kontrola dostępu
Patrząc na liczbę dokonywanych przestępstw w miejscu zatrudnienia poprzez ludzi niezatrudnionych w danym zakładzie, to rozwiązanie powoduje, iż personel czuje się bezpieczniej. Oczywiście zawsze zachodzi możliwość, że i mimo tych nowoczesnych zabezpieczeń coś nam się może stać. Zatem mimo wszystko trzeba mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie podejrzenia na temat bezpieczeństwa natychmiastowo kierować do dyrektora. Przyzwoity pracodawca nie pozostawi sprawy biernej.

Źródło: www.controlsys.com.pl