Fotowoltaika w Krakowie

Ceny prądu uległy w ostatnich czasach znacznym podwyżkom. Rachunki są coraz wyższe, a i zapotrzebowanie na prąd w firmach i gospodarstwach domowych ciągle rośnie. Co zrobić, aby uniezależnić się od ciągłych zmian cen prądu? Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie odnawialnych źródeł energii wykorzystujących darmową energię produkowaną przez słońce, czy wiatr. Co prawda na postawienie wiatraka mało kto może sobie pozwolić, tak instalację fotowoltaiczną można umiejscowić na wolnej, niezagospodarowanej przestrzeni, na przykład na dachu.

http://www.ahtenergia.pl/

Promieniowanie emitowane przez słońce przekształcane jest na prąd stały, następnie falownik przekształca prąd stały na prąd zmienny. Ten wędruje do naszych gniazdek i może być wykorzystywany przez urządzenia elektryczne. Dlaczego spośród miast w których wykonuje się instalacje fotowoltaiczne Kraków występuje najczęściej? Warto spojrzeć na mapę nasłonecznienia Polski. Kraków znajduje się w miejscu najbardziej nasłonecznionym w Polsce. Niewątpliwie spośród miejsc gdzie najlepiej sprawdzi się fotowoltaika Kraków jest miastem najczęściej wymienianym. Na szczęście świadomość Polaków w zakresie odnawialnych źródeł energii stale się zwiększa, dlatego też w panele fotowoltaiczne Kraków jest coraz bardziej bogaty. Często mieszkańcy Krakowa korzystają z różnorodnych dotacji mających na celu zmniejszenie zużycia prądu produkowanego metodami tradycyjnymi na rzecz tych wykorzystujących odnawialne źródła energii.
fotowoltaika kraków
Dofinansowanie takie może stanowić kilkadziesiąt procent wartości instalacji. Niestety koszt montażu fotowoltaiki jest ciągle bardzo wysoki, warto jednak rozejrzeć się, czy instalacje fotowoltaiczne Kraków może dofinansować. Po włożeniu wtedy już niewielkich nakładów finansowych można cieszyć się niskimi rachunkami za prąd. Nadwyżka energii, która powstaje w lecie i w dzień, gdy nie ma nas w domu, oddawana jest do sieci dystrybutora, a wykorzystać ją możemy w porze nocnej i w zimie, gdy panele fotowoltaiczne nie działają tak wydajnie jak w lecie.