zachód słońca

Pompy ciepła

Większą częścią kosztów utrzymania budynku związane są z ich ogrzewaniem. Zakładając tanie w utrzymaniu źródło ciepła, takie jak pompy ciepła możemy zapewnić sobie dość małe koszty jego ogrzewania przez nawet 50 lat. Pompy ciepła Rybnik produkowane w obecnych czasach są niezawodnym, oszczędnym i przyjaznym środowisku źródłem ciepła o gwarancyjnej przyszłości. W Szwajcarii już dzisiaj co trzeci dom wyposażony jest w pompę ciepła. Również w Polsce pompy ciepła z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników.
Dlaczego warto jest rozważyć ogrzewanie domu pompą ciepła:

-niższe koszty budowy domu – wybierając pompę ciepła nie potrzebujemy budować komina, magazynu opału
-nie musimy tracić czasu na szukanie paliwa o dobrej jakości za przystępną cenę – przy niektórych źródłach ciepła jest to zasadnicza kwestia wpływająca na trwałość kotła, jego awaryjność i koszt ogrzewania
-pompa ciepła jest jednym z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła i nie wymaga uciążliwej obsługi – sprowadza się ona jedynie do odpowiednich ustawień regulatora i dostosowania pracy instalacji do indywidualnych potrzeb użytkowników
– szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych – realny czas zwrotu inwestycji wynosi 5 do 7 lat, w stosunku do kotłowni na olej opałowy, gaz płynny czy ogrzewania elektrycznego (grzejniki elektryczne)
– długa żywotność pompy ciepła – przy odpowiedniej instalacji nawet do 50 lat
– pompa ciepła jest przyjazna dla środowiska naturalnego – łatwo można uzyskać nisko oprocentowany kredyt lub dofinansowanie na inwestycję proekologiczną, mimo, że pompa ciepła zasilana jest przez energią elektryczną, która w Polsce wytwarzana jest głównie ze spalania węgla. Jednak, aby uzyskać 1 kW ciepła z pompy ciepła trzeba spalić znacznie mniej węgla niż dla 1 kW z kotła/pieca elektrycznego lub, mniej niż w kotle węglowym.
– udział energii elektrycznej pochodzącej z biopaliw, energii słonecznej i wiatru systematycznie wzrasta – w przyszłości pompy ciepła będą zasilane wyłącznie energią elektryczną z odnawialnych źródeł energii.